Z RZECZY POZORNIE NIE UŻYTECZNYCH TWORZĘ PRZEDMIOTY DEKORACYJNE ,LUBIĘ WYZWANIA I CIEKAWE PROJEKTY

PO CO? NA CO? I DLACZEGO KRÓTKO COŚ O MNIE

CZEŚĆ, RĘKODZIEŁO TO MOJA PASJA, HOBBY, A CZASEM FORMA WYRAZU ARTYSTYCZNEGO. WSZYSTKO MOŻE BYĆ NATCHNIENIEM. PRACUJĘ ZAWODOWO ,ALE BEZ MOJEJ PASJI ŻYĆ NIE MOGĘ .MAM GŁOWĘ PEŁNĄ POMYSŁÓW TYLKO CZASEM SIĘ BOJĘ ,ŻE NIE STARCZY MI CZASU WIĘC TWORZĘ.... ,I TWORZĘ..... ,I TWORZĘ..... I DZIĘKUJĘ MOJEJ RODZINIE ,ŻE TO WSZYSTKO "ZNOSI" . ZAPRASZAM DO ODWIEDZIN BO TEN BLOG TO TAKA MOJA MAŁA GALERIA
"ILE MOŻE MIEŚCIĆ ARTYSTYCZNA DUSZA GDY ZGIEŁK CODZIENNOŚCI JEJ NIE ZAGŁUSZA"

8 czerwca 2015

SZYDEŁKOWE WSPOMNIENIA

 Nie dawno w komentarzu napisałam ,że jakieś piętnaście lat temu już bawiłam się szydełkiem robiąc serwetki według schematów z gazetek , które dostałam od bardzo życzliwej cioci. Oczywiście powstały po jednej   sztuce bo nie lubię powielać tego samego wzoru i tak już mam.

Nasze życie jest jak wielkie jezioro wolno wypełniające się strumieniem lat. W miarę, jak woda się podnosi, ślady przeszłości znikają pod nią jeden za drugim. Ale wspomnienia zawsze będą wychylać głowę, póki jezioro się nie przepełni.

Alexandre Bisson
http://www.aforyzmy.com.pl/aforyzmy/pamiec-i-wspomnienia
materiał : nici z których robi się sieci rybacki-bardzo cienkie,ale bardzo mocne z perłowym połyskiem ,;technika: szydełko

to ciekawostka kwadratowa serwetka robiona na okrągłoGdyby ta serwetka była zrobiona z kordonka to miałaby średnice 100cm,ale grubość  nici sprawiła,że "skurczyła się"o prawie 20cm.6 komentarzy:

 1. Marzenko, na wspomnienia się zebrało.
  Serwetki piękne, masz dryg do szydełka, a ta kwadratowa robiona na okrągło, jest the best, taki już jej urok.
  Pozdrawiam.)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale cudeńka , jak z kuferka babuni :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny zbiór ! Wybrałaś naprawdę przepiękne wzory i udało Ci się zrobić małe dzieła sztuki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję miałam z czego wybierać wzory dobrze spotykać życzliwych ludzi

   Usuń
 4. Też lubię patrzeć jak po kolejnym okrążeniu nie śmiało pojawia się wzór nowej serwetki ,ale te ze szczególnie ładnym wzorem zdarzało mi się robić po kilka razy !!!
  Rzeczywiście kiedyś to był problem ze wzorami i pożyczało się jedna od drugiej...za to teraz jest taki zalew tego wszystkiego ,że można zwariować ,albo wyjść z kiosku z pustym portfelem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt portfel trzeba by mieć czasem z gumy albo jakiś bez dna

   Usuń

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ CHWILĘ, KTÓRĄ POŚWIĘCACIE BY BY ODWIEDZIĆ MÓJ BLOG